Prohledat tento blog

pátek 30. května 2014

Spárování komínu

No nechtělo se mi do toho, ale měl jsem špatný pocit z toho, že až bude pergola a střecha, bude se to špatně dělat. A navíc přeci jen po vyspárování ten komín bude mít větší šanci na delší přežití.

Při zdění jsem trošku pozapomněl na to, že se bude spárovat :-( A maltu jsem nechával někde i vyčuhovat.
Takže jsem si holt musel spáry nejprve vytvořit. Moc jsem se s tím nepáral. Vzal jsem diamantový kotouč a normálně jsem je vyřezal. Šlo to poměrně dobře, když pominu, že jsem to celé dělal s rukama nad hlavou a na žebříku.

Jak vypadal komín před vyřezáním spár je vidět v zde. Po vyřezání vypadal takto:Potom jsem to 2x natřel vodním sklem. Nevím, jestli to bylo nutné, ale doporučil mi to zedník :-) Nicméně v dalším příspěvku pochopíte, že to nutné nebylo.

No a dal jsem se do toho. Použil jsem stejnou maltu, kterou jsem zdil. Přidal jsem do ní trochu cementu a prosel jsem ji přes jemné sítko.
Pro spárování jsem použil prázdnou tubu na tmel. Z nějakého zbytku plastu jsem si udělal zátku, tubu naplnil maltou, zazátkoval a pistolí jsem to tlačil do spár.
Jakmile to trošku zavadlo, tak jsem to jemnou spárovací lžící zatlačil.

Asi je to každého věc, ale mě se líbí spáry, které jsou takové uhlazené. Ideálně vodou. Ono z toho potom malinko vylezou kamínky ... mě se to tak prostě líbí. Takže na závěr jsem každou spáru přetřel mokrou houbičkou.

Pohled, kde je část vyspárovaná a část ne.No a pohled na vyspárovaný komín.


Žádné komentáře:

Okomentovat