Prohledat tento blog

sobota 3. května 2014

Motor

Jeden z důvodů, proč jsem stavěl gril, bylo rožnění :-) Jeden z mých nejoblíbenějších pokrmů je ražniči ...

Takže s motorem jsem počítal už od začátku. Měl jsem na něj připravený z boku otvor, ale detaily se řešily až když jsem měl motor v ruce.
Na samotném motoru je připevněn plech s vytlačenými částmi, díky kterým se dá motor příjemně nasadit na odpovídající držák.


Aby to celé bylo kompletně rozebíratelné a zároveň, aby to šlo jednoduše sestavit, nechal jsem si z nerezu udělat takový mezikus.

Nejprve se na držák nasadí motor ...Potom se zevnitř grilu se na hřídel motoru nasadí tento mezikus. No a potom se do něj nasune samotný rožeň. 

4 komentáře:

 1. Dobrý den, máte to fakt perfektně vymyšlené i provedené. Chtěl bych se zeptat na motorek, co je to za typ a kde jste ho sehnal? Vypadá celkem slušně a na hlavně to vypadá na 220 V. Na netu hledám už delší dobu a nic podobného nemůžu sehnat, poradíte mi? Díky za jakékoliv info.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   děkuji, to potěší :-)
   S motorem jsem se taky natrápil. Hledal jsem různě na netu. Našel jsem např.
   http://www.elektromotory-bor.cz/cz/aplikace-s-pohony/zahradni-gril-b-440.html

   ale nějak se mi to nelíbilo.
   Nakonec jsem našel inzerát na www.bazos.cz, kde pán prodával ten můj motor. Zřejmě jich měl víc a byly úplně nové. Pokud mi pošlete e-mail, pošlu vám na něj kontakt.

   Vymazat
 2. Můj e-mail: jiri.jiros(zavináč)seznam.cz. Díky moc.

  OdpovědětVymazat
 3. Dobrý den mohl bych Vás také požádat o kontakt na pána s motorem?
  Chci se ještě zeptat jak máte motor uložený. Zda je napevno zazděný a na hřídel se nasadí jehla. protilehlá strana strana je řešená jen zazděnou trubickou do které se zastrči jehla? Mohl bych Vás požádatz o podrobnější forky?můj email je pavel.filka@seznam.cz. Mockrát děkuji za ochotu

  OdpovědětVymazat